13.12.2013: Drejtoria e Burgjeve: Mbi incidentin e IEVP Elbasan

Category: General
Posted by: arturnura
Drejtoria e Burgjeve
Nė dt. 12.12.2013 nė Institucionin e Paraburgimit Elbasan, nė ora 14:05, polici i rolit bazė Sefer Bruēi, pas marrjes sė shėrbimit nė regjim tė jashtėm nė vend shėrbimin Nr. 1, merr nė telefon Specialistin e informacionit, tė cilin e informon se armėn e ka tė mbushur dhe se do tė qėllonte Pėrgjegjėsin e Sigurisė, z. Edmond Alimadhi apo kėdo qė do tė futet nė Institucion. Menjėherė u morėn masa pėr neutralizimin e tij, me ndėrhyrjen e Drejtorit tė Paraburgimit Elbasan, ku pas negociatave punonjėsi Bruēi e dorėzoi armėn dhe largohet nga vend- shėrbimi. Nga kontrolli i armės rezultoi se ishte e mbushur.

Nė IP Elbasan kanė shkuar urgjentisht specialistėt e SHKB. E gjithė ngjarja ka ndodhur nė harkun kohor tė 15 minutave.
Nė ora 15:18, ėshtė shoqėruar pėr nė Komisariatin e Policisė Elbasan. Aktualisht, po kryhen hetimet pėr tė zbardhur arsyet e ngjarjes.


         

» Kthehu ne faqen kryesore    » Shkarko 'Fast Page Scroll' per Chrome per nje skrollim super te shpejteCategory: General
Posted by: arturnura
Category: General
Posted by: arturnura
Category: General
Posted by: arturnura
Category: General
Posted by: arturnura

Universiteti Metropolitan Tirana